Narty biegowe - zimowy portal
Narciarstwo biegowe w Polsce


       
JAKUSZYCE          GÓRY STOŁOWE          TRÓJMIASTO          KASZUBY         SPALONA         KUBALONKA Wisła         Kontakt
Wczasy - zima         Medale biegaczy         Austria trasy         Norwegia trasy         INNE trasy         Narty - jak wybrać? Techniki biegania


Inne miejsca tras biegowych
Inne miejsca tras biegowych


Narciarstwo biegowe - II Rajd Narciarski po Puszczy Kampinoskiej Śladami Powstańców.

sgora022

W imieniu Towarzystwa Narciarskiego Biegówki przesyłam informację o II Rajdzie po Puszczy Kampinowskiej, ciekawej inicjatywie, pokazującej, że można łączyć kulturę fizyczną z nauką historii.
Towarzystwo Narciarskie Biegówki serdecznie zaprasza narciarzy biegowych i osoby zainteresowane historią na II Rajd po Puszczy Kampinoskiej, który odbędzie się w sobotę, 29.01.2011 r.
W trakcie rajdu pokonamy ok. 15 km, odwiedzając miejsca związane z historią: Wiersze, gdzie kwaterę główną miała grupa AK "Kampinos",miejsce niesławnej potyczki pod Zaborowem Leśnym w 1863 roku oraz cmentarz w Palmirach. Historycy będą czekali w każdym z tych miejsc, by opowiedzieć nam o najważniejszych wydarzeniach historycznych.
Imprezę zorganizowano przy pomocy: Kampinoskiego Parku Narodowego, Muzeum Historycznego m.st.Warszawy oraz ulubionej restauracji narciarzy - Dziupla w Truskawiu- która przygotuje poczęstunek.
Dodatkowe informacje: 1. Transport wynajętym autobusem. 2. Impreza przeznaczona jest dla narciarzy średnio-zaawansowanych. 3. Na wszystkich uczestników czeka niespodzianka!I Grand Prix Wzgórz Dalkowskich w narciarstwie biegowym

BIESZCZADY
I Rajd Narciarski Szlakami Bieszczadów i Beskidu Niskiego
8 - 11 marca Latarnia Wagabundy
Wola Michowa, Gm. Komańcza.


Trasy rajdu:
1. Roztoki Górne - przełęcz nad Roztokami Górnymi - Rypi Wierch (1003m npm) - Manewa (1020m npm) - Czerpnia (929m npm) - Balnica - Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
2. Przełęcz Przysłup (parking pod Matragoną 745m npm) - Wołosań(1071m npm) - Jaworne (992mnpm) - Wola Michowa (bez szlaku, szlak czerwony)
3. Duszatyn - Chryszczata (998m npm) - przełęcz Żebrak (816mnpm) - Krąglica (948mnpm) - Wola Michowa (szlak czerwony, bez szlaku)
4. Zubeńsko - Wysoki Groń (905m npm) - Wierch nad Łazem - Rydoszowa (880m npm) - Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
5. Komańcza - ścieżka przyrodniczo - historyczna po Komańczy i okolicy***
mw, więcej zobasz tutaj

Juliusz Pałasiewicz - radny i miłośnik narciarstwa w Zagórzu (Bieszczady) rzuca śmiałe wyzwanie (81 km na nartach w...12 godzin)JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
Polecam Jurę Krakowsko-Częstochowską - w zasadzie jest tam mnóstwo miejsc nadających się do biegania, zwłaszcza dla miłośników narciarstwa turystycznego.
Znaczna część tras rowerowych nadaje się do tego celu znakomicie.
Na razie trafiłam na jedną wyznakowaną w terenie trasę dla narciarzy biegowy - w Podlesicach koło Zawiercia (woj. śląskie).
Trasa urozmaicona, troszkę po płaskim, troszkę po górkach - wyznaczono dwie pętle o różnej długości.
Przy hotelu w Podlesicach jest tablica z mapą trasy.Jest też parking co prawda płatny, ale za to zimą odśnieżony :-), więc nie ma problemu z zostawieniem samochodu. .
Przejechałam tę trasę i bardzo mi się podobała. Polecam!
Dodała: sRenata Bula


Jurajska zima na nartach biegowychMAZURY - WZGÓRZA  DYLEWSKIE
Pierwszy” BIEG NARCIARSKI SASINÓW na WZGÓRZACH  DYLEWSKICH” jest biegiem rekreacyjnym, w którym może wziąć udział każdy bez względu na wiek i umiejętności. Przygotowane będą dwie trasy : Mała Pętla około 5 km  i Duża Pętla około 10 km. Możliwość przebrania i zostawienia rzeczy w szkole w Wygodzie.
Zbiórka i zapisy zawodników do godz. 10:45 na parkingu przy wyciągu narciarskim w Wygodzie. Start o godz. 11:00.
Trasy przebiegają malowniczymi terenami wzgórz dylewskich w kierunku Wólki Klonowskiej, Glaznot i z powrotem.
Zakończenie biegu i wręczenie nagród przewidziane jest około godz.12:30.
Udział w biegu jest bezpłatny. Zwycięzcy otrzymają puchary, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom. Przewidziano nagrody rzeczowe.
Informacje dodatkowe pod numerem  tel. 0-89 6471523,
e-mail : etracz@poczta.fm lub jtracz@interia.pl

Wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego w m. Biskupiec

LUBLIN i okolica
Mieszkańcom Lublina polecam Zalew Zemborzycki. Piękne widoki! Naprawdę jest gdzie biegać, zdarzają się też ślady poprzedników i wtedy można się rozpędzić. Obiegnięcie jeziora to około 7-8 km. Przy dobrym śniegu można dotrzeć z centrum miasta po drodze rowerowej.
Oczywiście bieganie po jeziorze wymaga nieco rozwagi. Przed wejściem należy sprawdzić grubość pokrywy lodowej. O grubość lodu można zapytać wędkarzy, których nigdy na zalewie nie brakuje. W dobrej zimie może być do 1,2 m lodu, zatem nie tylko na nartach ale i ciężarówką można pojeździć.

PS: Czy ktoś wie, gdzie można biegać w okolicach Krakowa? Od czasu przeprowadzki nie miałem biegówek na nogach :(
Dodał Radosław Śpiewak

ŚNIEG 15-17 PAŹDZIERNIKA 2009 Motycz - Konopnica - LublinWROCŁAW i okolica
W zimie polecam wały przeciwpowodziowe we Wrocławiu!.
Naprawdę fajnie, dużo śniegu i równo!
Dodał Grzegorz JekielWROCŁAW i okolica
W niedziele biegałem, a właściwie chodziłem po zawianych trasach koło Srebnej Góry - polecam poczatkującym .
To tylko godzine drogi od Wrocławia, w schronisku do kupienia mapa trzech tras  a trasy bardzo łatwe , oznakowane czytelnie i z pieknymi widokami .
Niestety trasy nieprzetarte, możecie liczyć wyłącznie na innych zapaleńców którzy wstali wcześniej  

Dodał Marek
sgora014
Srebrna Góra
sgora022
Srebrna Góra
Biegówki we Wrocławiu :) , zjazd z górki na OporowieZapraszamy do przysyłania opisów i zdjęć z miejsc które chcielibyście polecić do uprawiania narciarstwa biegowego!

Prosimy o komentarze i opinie !

Napisz do nas teraz !Celem projektu jest upowszechnienie kultury narciarstwa biegowego i uświadomienie ludziom że nie jest to sport dla wybranych - to sport dla WSZYSTKICH!Wakacje


[aver.net.pl - solidne miejsce na zakupy!]
Baterie akumulatory do notebooków, aparatów cyfrowych najkorzystniej !!!

Wyślij uwagi dot. tej strony !                   Powrót do strony głównej                       Cofnij do góry                       Copyright © 1999-2011 by AVE.NET.PL/NARTY/

Jakuszyce    Kubalonka Wisła    Góry Stołowe    Góry Orlickie - Góry Bystrzyckie
Trójmiasto    Kaszuby    Inne miejsca na biegówki w Polsce   
Narciarstwo Biegowe - Polskie Medale    Trasy w Austrii    Trasy w Norwegii   
Dobór Sprzętu    Mapki     Bramka SMS     Współpraca     Linki